Elisabeth Lukas Logoterapi Enstitüsü Türkiye®

Elisabeth Lukas Logoterapi Enstitüsü Türkiye ® (Tescil No 2020 02878 Türk Patent ve Marka Kurumu)

Elisabeth Lukas Logoterapi Enstitüsü Türkiye® Abdullah ÖZER tarafından 2020 yılında İzmir'de kurulmuştur. Abdullah ÖZER Elisabeth Lukas Logoterapi Enstitüsü Türkiye® Kurucu Başkanıdır. Çalışmalarını Uzman Psikolog, Felsefeci, Aile Danışmanı, Logoterapist, Logoterapi Eğitmeni Ebru ÖZER ile birlikte yürütmektedir.

Eğitimlerimiz Prof.h.c. Dr. phil. habil. Elisabeth Lukas ve Dr. phil. Schönfeld'in hazırlamış olduğu "Orjinal Logoterapi ve Varoluş Analizi" eğitim içerik ve müfredatına birebir uygun olarak hazırlanmış Türkiye'deki ilk orjinal Logoterapi ve Varoluş Analizi eğitimidir.

Bizler sosyal çevrenin birer parçasıyız. Kendimizi doğru konumlandırarak doğru kararlar verip diğer insanlara karşı doğru hareket ettiğimizde ise tam olarak sosyal çevremizin fonksiyonel bir parçası olabilmekteyiz. Ancak sosyal çevremiz bazen hayat arkadaşımız veya ailemizin üyeleri gibi bizden onlara uygun kararlar vermemizi ve buna uygun hareket etmemizi bekleyip isterler. Buna bağlı olarak da problemler, anlaşmazlıklar ve krizler oluşabilir.

Elisabeth Lukas Logoterapi Enstitüsü Türkiye® ekibinin amacı; bireylere ruhsal ve duygusal açıdan özgür bir yaşama, doğru ve sağlıklı bir görüşe sahip olmalarını hem kendileriyle hem de tüm dünyayla sorumluluk sahibi bir şekilde barışık olmalarını sağlamayı amaçlamıştır.

Logoterapi, diyalog biçiminde karşılıklı konuşma şeklinde uygulanır. Logoterapi'nin başlangıç noktası ve hareket ekseni, yaşamak ve yaşadıklarını anlamaktır. Psikoterapik süreç, yaşananların merkezi olan duygulara yönelik fenomolojik analizler üzerinden yürütülür. 

Logoterapi, bireyin yaşamı içerisindeki kendisine özgü benliğini bulmasıdır.

Logoterapi, özgürlük ve sorumluluk bilinciyle oluşturulmuş, insanlık onuruna yakışan ve değer veren bir yaşama yönelik olarak gereken şartların analizi olarak anlaşılmalıdır. Logoterapi sürecinin ön planında bireyin yaşamındaki, ilişkilerindeki ve davranışlarındaki açıklık ve öz etkinlik (kendini adama yeteneği) ortaya çıkarılır. Sonrasında makul varoluşa yönelik kişisel ihtiyaç ve gereksinimler üzerinde yoğunlaşılır.

Elisabeth Lukas Logoterapi Enstitüsü Türkiye® olarak İzmir'de yüzyüze ve Online olarak yürüttüğümüz çalışmalarımız: 

  • Logoterapi Eğitimi

  • Varoluşçu Analiz Eğitimi

  • Varoluş Analizi Eğitimi

  • Viktor Frankl'ın öğretileriyle Logoterapi Eğitimi

  • Elisabeth Lukas'ın eğitim müfredatıyla Logoterapi Eğitimi

  • Orijinal Logoterapi Eğitimi

  • Orijinal Varoluşçu Analiz Eğitimi

  • Orijinal Varoluş Analizi Eğitimi

  • Modüler Logoterapi Eğitimi

Elisabeth Lukas Logoterapi Enstitüsü Türkiye ® (Tescil No 2020 02878 Türk Patent ve Marka Kurumu)

Elisabeth Lukas Logotherapy Institute Turkey

KAPAT
ÖN KAYIT FORMU
Formu doldurun en kısa süre içerisinde biz sizi arayalım